Home ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ Archive by category ΠΥΣΔΕ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ (Page 23)

ΠΥΣΔΕ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

Αγαπητοί/ές συνάδελφοι/ισσες,

ολοκληρώθηκε σήμερα η πρώτη φάση τοποθετήσεων – διαθέσεων – αποσπάσεων. Ως εκπρόσωπός σας στο ΠΥΣΔΕ Αργολίδας θέλω να σας διαβεβαιώσω για τα εξής :

  • Τηρήθηκε απαρέγκλιτα το νομοθετικό πλαίσιο
  • Εκτιμήθηκαν και ιεραρχήθηκαν οι αναγκες των σχολικών μονάδων ώστε να λειτουργήσουν απρόσκοπτα
  • Ελήφθησαν υπόψη, στο μέτρο του δυνατού, οι ιδιαίτερες ανάγκες των συναδέλφων

Με εκτίμηση & συναδελφικούς χαιρετισμούς

Παντελής Ρουμελιώτης

Τακτικός αιρετός εκπρόσωπος

στο ΠΥΣΔΕ Αργολίδας

τηλ:  6945756353

Έτσι λοιπόν σύμφωνα με την απόφαση :

Α) Τροποποιήθηκε η τοποθέτηση της Κουγιουμτζή Άρτεμις κλΠΕ06 αντί του ΓΕΛ Ερμιόνης, στο Γυμνάσιο Κρανιδίου.

Β) Τοποθετήθηκαν σε σχολικές μονάδες από 01-09-2018 και μέχρι τη λήξη του σχολικού έτους 2018- 2019 οι συνάδελφοι που είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ ως εξής :

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ01
1. Οικονόμου Γεώργιος στο ΓΕΛ Αγ.Τριάδας.
2. Λαμπροπούλου Μαρία στο 2 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.
3. Ντεβές Γρηγόριος στο 1 ο ΕΠΑΛ Ναυπλίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ02
1. Κρέκα Αναστασία στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους.
2. Στάμου Μαρίνα στο ΓΕΛ Αγ.Τριάδας.
3. Τσάμη Μαργαρίτα στο Γυμνάσιο Δρεπάνου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ05
1. Δημητρίου Ευαγγελία στο Γυμνάσιο Ερμιόνης.
2. Καχριμάνη Μαρίνα στο ΓΕΛ Λυγουριού.
3. Κοτσοβού Ακριβή στο Γυμνάσιο Κρανιδίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ06
1) Τότσικα Μαρία στο ΓΕΛ Αγ.Τριάδας.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ07
1. Λέκκα Ευγενία στο Γυμνάσιο Νέας Κίου.
2. Μπακάλη Αριστέα στο 2 ο ΓΕΛ Άργους.
3. Σπανού Μαρία στο Γυμνάσιο Αγ.Τριάδας.
4. Τουγιαννίδου Σοφία στο Γυμνάσιο Κρανιδίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ08
1) Παπαθανασίου Γεωργία στο 2 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ11
1. Γκάτζιου Δήμητρα στο Γυμνάσιο Λυγουριού.
2. Γκιόκα Παναγιώτα στο Γυμνάσιο Κρανιδίου.
3. Γκουντάρας Ιωάννης στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους.
4. Δημητριάδου Μαρία στο εσπερινό ΓΕΛ Ναυπλίου.
5. Καραμούντζος Δημήτριος στο 1 ο Γυμνάσιο Άργους.
6. Κατσαρού Δέσποινα στο 1 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.
7. Μαρλαγκούτσου Ευαγγελία στο 1 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.
8. Μπούκουρα Φωτεινή στο 1 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.
9. Σουϊτλόγλου Σταύρος στο 2 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ83
1) Πετροχείλου Χρυσή στο 1 ο ΕΠΑΛ Ναυπλίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ86
1) Μαραγκός Παναγιώτης στο εσπερινό ΓΕΛ Ναυπλίου.

Γ. Αποσπούμε ύστερα από αίτησή τους μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους 2018-2019 τους συναδέλφους ως εξής:

1. Κατσαρός Βασίλειος κλΠΕ03 του 1 ου ΓΕΛ Άργους, στο 3 ο ΓΕΛ Άργους.
2. Σαλαπάτας Θεόδωρος κλΠΕ03 του 1 ου ΕΠΑΛ Ναυπλίου, στο εσπερινό ΓΕΛ Ναυπλίου.
3. Γκίκα Αικατερίνη κλΠΕ03 του ΓΕΛ Κρανιδίου, στο Γυμνάσιο Ερμιόνης.
4. Πτωχός Νικόλαος κλΠΕ04.01 του ΕΠΑΛ Κρανιδίου, στο εσπερινό ΓΕΛ Ναυπλίου.
5. Μοσχονά Ελένη κλΠΕ80 του Γυμνασίου Κρανιδίου, στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους.
6. Καραΐσκος Πέτρος κλΠΕ83 του 1 ου ΕΠΑΛ Ναυπλίου, στο 1 ο ΕΠΑΛ Κρανιδίου.
7. Τζιαβάρα Γεωργία κλΠΕ86 του Γυμνασίου Λυγουριού, στο Γυμνάσιο Κουτσοποδίου.
8. Χατζάκης Εμμανουήλ κλΠΕ86 του 1 ου ΕΠΑΛ Κρανιδίου, στο ΓΕΛ Λυγουριού.
9. Κακουδάκη Στυλιανή κλΠΕ88.01 του 1 ου ΕΠΑΛ Κρανιδίου, ΕΕΕΕΚ Αργολίδας προσωρινά.

Δ. Διαθέτουμε για τη συμπλήρωση του υποχρεωτικού τους ωραρίου μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους 2017-2018 τους συναδέλφους ως εξής :

1. Βελλίνη Άννα κλΠΕ01 του Γυμνασίου Νέας Κίου, στο 2 ο ΓΕΛ Άργους.
2. Βενεκάς Κωνσταντίνος κλΠΕ01 του ΓΕΛ Ερμιόνης, στο Γυμνάσιο Κρανιδίου και στο 1 ο ΕΠΑΛ Κρανιδίου.
3. Λαμπροπούλου Μαρία κλΠΕ01 του 2 ου ΓΕΛ Ναυπλίου, στο 1 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.
4. Ντεβές Γρηγόριος κλΠΕ01 του 1 ου ΕΠΑΛ Ναυπλίου, στο εσπερινό ΓΕΛ Ναυπλίου.
5. Οικονόμου Γεώργιος κλΠΕ01 του ΓΕΛ Αγ.Τριάδας, στο Μουσικό σχολείο.
6. Πούλος Δημήτριος κλΠΕ01 του 1 ου Γυμνασίου Άργους, στο 1 ο ΕΠΑΛ Άργους.
7. Σταύρου Αθηνούλα κλΠΕ01 του 1 ου ΓΕΛ Άργους, στο Ε.Ε.ΓΥ.Λ Αργολίδας.
8. Καχριμάνη Παναγιώτα κλΠΕ02 του Γυμνασίου Νέας Κίου στο μουσικό σχολείο.
9. Κουμαδωράκη Βερονίκη κλΠΕ02 του 2 ου ΓΕΛ Άργους, στο 1 ο Γυμνάσιο Άργους.
10. Κρέκα Αναστασία κλΠΕ02 του 4 ου Γυμνασίου Άργους, στο 1 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.
11. Στάμου Μαρίνα κλΠΕ02 του ΓΕΛ Αγ.Τριάδας, στο Μουσικό σχολείο.
12. Τσιώρου Μαυριά Βιργινία κλΠΕ02 του Γυμνασίου Λυγουριού, στο Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Αργολίδας προσωρινά.
13. Χατζηαναστασίου Τάσος κλΠΕ02 του 1 ου ΕΠΑΛ Ναυπλίου, στο εσπερινό ΓΕΛ Ναυπλίου.
14. Αντωνόπουλος Νικόλαος κλΠΕ03 του 1 ου ΓΕΛ Άργους, στο 1 ο ΓΕΛ Ναυπλίου και στο 2 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.
15. Μπερμπατιώτης Γεώργιος κλΠΕ03 του Γυμνασίου Λυγουριού, στο ΓΕΛ Λυγουριού.
16. Πίτσας Αν. Ιωάννης κλΠΕ03 του 1 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο 1 ο ΕΠΑΛ Ναυπλίου.
17. Πτωχός Νικόλαος κλΠΕ04.01 του εσπερινού ΓΕΛ Ναυπλίου, στο 1 ο ΕΠΑΛ Ναυπλίου.
18. Τραχίλης Χρήστος κλΠΕ04.01 του ΓΕΛ Αγ.Τριάδας, στο 1 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.
19. Ζαχαράκης Βασίλειος κλΠΕ04.02 του 2 ου Γυμνασίου Άργους, στο 1 ο Γυμνάσιο Άργους εξολοκλήρου για άρση λειτουργικής υπεραριθμίας.
20. Μπακούρου Χρυσάνθη κλ ΠΕ04.02 του 2 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο 1 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.
21. Πραχάλη Αυγή κλΠΕ04.02 του 1 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο Γυμνάσιο Δρεπάνου.
22. Αναγνωστοπούλου Βασιλεία κλΠΕ05 του 1 ου ΓΕΛ Άργους, στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους.
23. Γεωργαντοπούλου Ευαγγελία κλΠΕ05 του3 ου ΓΕΛ Άργους, στο Γυμνάσιο Νέας Κίου.
24. Δημητρίου Ευαγγελία κλΠΕ05 του Γυμνασίου Ερμιόνης, στο 1 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.
25. Κοτσοβού Ακριβή κλΠΕ05 του Γυμνασίου Κρανιδίου, στο Γυμνάσιο Ερμιόνης.
26. Μαρούτσου Αικατερίνη κλΠΕ05 του 1 ου Γυμνασίου Άργους, στο Μουσικό σχολείο Αργολίδας.
27. Μπαλάσκα Αγγελική κλΠΕ05 του Γυμνασίου Αγ.Τριάδας, στο 2 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.
28. Γαλανός Θεόδωρος κλΠΕ06 του Γυμνασίου Ερμιόνης, στο ΓΕΛ Ερμιόνης.
29. Δημητρακάκη Αικατερίνη κλΠΕ06 του 2 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο εσπερινό ΓΕΛ Ναυπλίου.
30. Νικολόπουλος Δημήτριος κλΠΕ06 του Γυμνασίου Κουτσοποδίου, στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους.
31. Σαλταμπούρα Κυριακή κλΠΕ06 του 2 ου Γυμνασίου Άργους, στο 1 ο ΓΕΛ Άργους στο 3 ο ΓΕΛ Άργους και στο 1 ο ΕΠΑΛ Άργους.
32. Βουτσελάκου Παρασκευή κλΠΕ07 του 1 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο Γυμνάσιο Δρεπάνου.
33. Λέκκα Ευγενία κλΠΕ07 του Γυμνασίου Νέας Κίου, στο Γυμνάσιο Κουτσοποδίου και στο 2 ο ΓΕΛ Άργους.
34. Μπυχ Μαρία Σουζάνε κλΠΕ07 του 3 ου Γυμνασίου Άργους, στο 1 ο ΓΕΛ Άργους και στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους.
35. Σουρουλάγκου Ευδοξία κλΠΕ07 του 2 ου Γυμνασίου Άργους, στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους και στο Γυμνάσιο Αγ.Τριάδας.
36. Στεφάνου Νικόλαος κλΠΕ07 του Γυμνασίου Λυγουριού, στο 2 ο ΓΕΛ Ναυπλίου και στο 1 ο ΕΠΑΛ Ναυπλίου.
37. Τουγιαννίδου Σοφία κλΠΕ07 του Γυμνασίου Κρανιδίου, στο Γυμνάσιο Ερμιόνης και στο ΓΕΛ Ερμιόνης.
38. Μακρή Ασπασία κλΠΕ08 του 4 ου Γυμνασίου Άργους, στο Μουσικό σχολείο Αργολίδας.
39. Μπουγιατιώτη Αγγελική κλΠΕ08 του Γυμνασίου Κρανιδίου, στο Γυμνάσιο Ερμιόνης και στο ΓΕΛ Ερμιόνης.
40. Παπαθανασίου Γεωργία κλΠΕ08 του 2 ου ΓΕΛ Ναυπλίου, στο Γυμνάσιο Δρεπάνου.
41. Βουβούσας Ηλίας κλΠΕ11 του Γυμνασίου Κουτσοποδίου, στο 2 ο ΓΕΛ Άργους και στο 1 ο Γυμνάσιο Άργους.
42. Κούρτης Πέτρος κλΠΕ11 του 1 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο 2 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.
43. Καμπόσος Παναγιώτης κλΠΕ11 του Γυμνασίου Αγ.Τριάδας, στο ΓΕΛ Ασκληπιείου.
44. Κωνσταντούλη Παρασκευή κλΠΕ11 του Γυμνασίου Λυγουριού, στο ΓΕΛ Λυγουριού.
45. Μαλτέζος Αθανάσιος κλΠΕ11 του ΕΠΑΛ Κρανιδίου στο ΓΕΛ Κρανιδίου.
46. Μεφσούτ Σπυρίδων κλΠΕ11 του ΓΕΛ Αγ.Τριάδας, στο 1 ο Γυμνάσιο Άργους.
47. Παπαγεωργόπουλος Ιωάννης κλΠΕ11 του Μουσικού σχολείου, στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους.
48. Λεκαράκου Δήμητρα κλΠΕ78 του 1 ου ΕΠΑΛ Ναυπλίου, στο 1 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου και Γυμνάσιο Αγ.Τριάδας.
49. Σπηλιόπουλος Ευάγγελος κλΠΕ78 του 2 ου ΓΕΛ Άργους, στο 3 ο ΓΕΛ Άργους.
50. Τσακιρόπουλος Εμμανουήλ κλΠΕ78 του 1 ου Γυμνασίου Άργους, στο Μουσικό σχολείο.
51. Κοτσοβού Χρυσούλα κλΠΕ79.01 του Γυμνασίου Κρανιδίου, στο Γυμνάσιο Ερμιόνης.
52. Κουρουνιώτη Βασιλική κλΠΕ79.01 του 1 ου Γυμνασίου Άργους, στο Γυμνάσιο Κουτσδοποδίου.
53. Παπαγεωργίου Ιωάννης κλΠΕ79.01 του 4 ου Γυμνασίου Άργους, στο Γυμνάσιο Νέας Κίου.
54. Σταμίρη Σοφία κλΠΕ79.01 του 3 ου Γυμνασίου Άργους, στο 2 ο Γυμνάσιο Άργους.
55. Φιλιππαίου Μαριάνα κλΠΕ79.01 του Γυμνασίου Αγ.Τριάδας, στο 2 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.
56. Μαντζούνης Βασίλειος κλΠΕ80 του εσπερινού ΓΕΛ Ναυπλίου, στο Μουσικό σχολείο.
57. Νάσση Αθανασέα Μαρίκα κλΠΕ80 του 1 ου Γυμνασίου Άργους, στο 3 ο Γυμνάσιο Άργους και στο 2ο Γυμνάσιο Άργους.
58. Δούκα Ευαγγελία κλΠΕ81 του 1 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο 3 ο ΓΕΛ Άργους.
59. Μαρούση Βασιλική κλΠΕ81 του Γυμνασίου Αγ.Τριάδας, στο Γυμνάσιο Κουτσοποδίου.
60. Μήτσας Εμμανουήλ κλΠΕ81 του Γυμνασίου Κρανιδίου, στο ΓΕΛ Κρανιδίου για ανάληψη υπερωριών.
61. Βασιλειάδης Γεώργιος κλΠΕ86 του ΓΕΛ Αγ.Τριάδας, στο Γυμνάσιο Αγ.Τριάδας.
62. Γιαννούλη Παναγιώτα κλΠΕ86 του 1 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο Γυμνάσιο Λυγουριού και στο Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Αργολίδας προσωρινά.
63. Τορβά Θεοδότη κλΠΕ86 του Γυμνασίου Ερμιόνης, στο ΓΕΛ Ερμιόνης και στο Γυμνάσιο Κρανιδίου.
64. Χατζάκης Εμμανουήλ κλΠΕ86 του ΓΕΛ Λυγουριού, στο Γυμνάσιο Λυγουριού.
65. Κακουδάκη Στυλιανή κλΠΕ88.01 του ΕΕΕΕΚ Αργολίδας, στο Γυμνάσιο Δρεπάνου.
66. Στάγιας Ιωάννης κλΠΕ88.02 του Γυμνασίου Ερμιόνης, στο ΕΠΑΛ Κρανιδίου.
67. Χρονοπούλου Ελένη κλΠΕ88.02 του Γυμνασίου Νέας Κίου, στο 1 ο Γυμνάσιο Άργους.

Του Παντελή Ρουμελιώτη

Αιρετού στο ΠΥΣΔΕ Αργολίδας

τηλ 6945756353

email : pantelis.roumeliotis@gmail.com

Σύντομο ενημερωτικό σημείωμα σχετικά με τις εργασίες του ΠΥΣΔΕ Αργολίδας

(update 6-9-2018)

Συνάδελφοι,

οι διαδικασίες σχετικά με τις τοποθετήσεις για την νέα σχολική στο  ΠΥΣΔΕ Αργολίδας εξελίσσονται ως εξής :

Α) Την Τρίτη 4/9/2018 συγκεντρώθηκαν και ελέχθηκαν από την διεύθυνση τα νεότερα στοιχεία από τα σχολεία

Β) Την Τετάρτη 5/9/2018 το συμβούλιο συνεδρίασε  προκειμένου να εξετάσει τα στοιχεία και να υπολογιστούν τα κενά/πλεονάσματα.  (για αναπληρωτές, ειδική αγωγή)

Γ) Παράλληλα ξεκίνησε η διαδικασία τοποθετήσεων/αποσπάσεων/διαθέσεων/συμπλήρωσης ωραρίου των συναδέλφων σύμφωνα με τις αιτήσεις που είχαν μέχρι τώρα καταθέσει

Θα σας ενημερώσω για ότι νεότερο.

Στην διάθεσή σας

Του Παντελή Ρουμελιώτη
Αιρετού στο ΠΥΣΔΕ Αργολίδας
τηλ. 6945756353

Αγαπητοί/ές συνάδελφοι/ισσες της ΔΔΕ Αργολίδας,

καλό μήνα & καλή σχολική χρονιά με υγεία και αισιοδοξία !

Την Παρασκευή 31/8/2018 συνεδρίασε το  ΠΥΣΔΕ Αργολίδας και  αποφάσισε  :

Α.  την τοποθέτηση των παρακάτω συναδέλφων, μέχρι την λήξη του σχολικού έτους 2018-19, ως εξής :

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ05

  • Γερολύμπου Αλεξάνδρα στο 1ο ΕΠΑΛ Ναυπλίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ06

  • Ντασκαγιάννη Ευθυμία στο 1ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ07

  1. Ακτύπη Νικολέττα στο 2ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.

  2. Καουνά Φωτεινή στο 2ο ΓΕΛ Ναυπλίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ11

  • Γόγολα Αγγελική στο 1ο ΕΠΑΛ Άργους.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ86

  1. Κακολύρης Ανδρέας στο 1ο ΓΕΛ Άργους.

  2. Καστραντά Δήμητρα στο 1ο ΕΠΑΛ Ναυπλίου.

  3. Οσμάνογλου Οσμάν στο 1ο Γυμνάσιο Άργους.

  4. Παταρίδης Γεώργιος στο 1ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.

  5. Φερφέλη Μαρία στο 1ο ΓΕΛ Άργους.

  6. Χαρίση Μαρία στο 2ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΤΕ01.31

  • Ζιάκου Μαρία στο 1ο ΕΠΑΛ Άργους.

Β. την τοποθέτηση της συναδέλφισσας που αποσπάστηκε σε ΣΜΕΑΕ ως εξής:

  • Κομνηνού Ελένη κλΠΕ08 του 1ου Γυμνασίου Άργους, στο ΕΕΕΕΚ Αργολίδας.

Γ. την τοποθέτηση και την εξ ολοκλήρου διάθεση της συναδέλφισσας που αποσπάστηκε από άλλο ΠΥΣΔΕ ως εξής:

  • Πανταζάκη Μαρία κλΠΕ07 στο 2ο Γυμνάσιο Ναυπλίου (ΔΔΕ Ηλείας).

Επίσης το συμβούλιο αποφάσισε :

Α. Την παραμονή όσων συναδέλφων είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Αργολίδας, στα σχολεία που είχαν τοποθετηθεί για το σχολικό έτος 2017-2018 όπου θα αναλάβουν –προσωρινά– υπηρεσία την 03-09-2018 εφόσον δεν έχουν τοποθετηθεί για το νέο σχολικό έτος έως την 03-09-2018 και έως ότου τοποθετηθούν για το σχολικό έτος 2018-2019.

Β. Την παρουσία όσων συναδέλφων έχουν αποσπαστεί από άλλα ΠΥΣΔΕ, στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΔΔΕ) Αργολίδας όπου και θα αναλάβουν υπηρεσία.

Τις επόμενες ημέρες το συμβούλιο θα συνεδριάσει εκ νέου και  θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες τοποθετήσεις όπως επίσης θα εξεταστούν και τα αιτήματα που έχουν υποβάλλει οι συνάδελφοι για το νέο σχολικό έτος.

Καλή σχολική χρονιά και πάλι,

Στην διάθεσή σας

Παντελής Ρουμελιώτης