Home ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ Archive by category ΠΥΣΔΕ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ (Page 22)

ΠΥΣΔΕ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

Του Παντελή Ρουμελιώτη

Τακτικού αιρετού εκπροσώπου στο ΠΥΣΔΕ Αργολίδας

Αγαπητοί συνάδελφοι,

ανακοινώθηκαν από το ΠΥΣΔΕ Αργολίδας νέες τοποθετήσεις – διαθέσεις – αποσπάσεις συναδέλφων της ΔΔΕ Αργολίδας.

Σύμφωνα με την νέα απόφαση :

Α. Ανακλήθηκε η διάθεση των παρακάτω συναδέλφων  :

1. Τσιώρου Μαυριά Βιργινία κλΠΕ02 του Γυμνασίου Λυγουριού, στο Ε.Ε.ΓΥ.Λ.
2. Λεκαράκου Δήμητρα κλΠΕ78 του 1 ου ΕΠΑΛ Ναυπλίου στο 1 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου και στο ΓΕΛ Αγ.Τριάδας.

Β. Τροποποιήθηκε η διάθεση των παρακάτω συναδέλφων ως εξής :

1. Βελλίνη Άννα κλΠΕ01 του Γυμνασίου Νέας Κίου αντί του 2 ου ΓΕΛ Άργους, στο εσπερινό ΓΕΛ Ναυπλίου.
2. Ντεβές Γρηγόριος κλΠΕ01 του 1 ου ΕΠΑΛ Ναυπλίου αντί του εσπερινού ΓΕΛ Ναυπλίου, στο 2 ο ΓΕΛ Άργους και στο 1 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.
3. Μπερμπατιώτης Γεώργιος κλΠΕ03 του Γυμνασίου Λυγουριού αντί του ΓΕΛ Λυγουριού, στο ΓΕΛ Λυγουριού και στο 1 ο ΕΠΑΛ Ναυπλίου.
4. Σουρουλάγκου Ευδοξία κλΠΕ07 του 2 ου Γυμνασίου Άργους αντί 4 ο Γυμνάσιο Άργους και Γυμνάσιο Αγ.Τριάδας, στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους και στο 3 ο Γυμνάσιο Άργους.
5. Τουγιαννίδου Σοφία κλΠΕ07 του Γυμνασίου Κρανιδίου αντί του Γυμνασίου Ερμιόνης και ΓΕΛ Ερμιόνης, στο Γυμνάσιο Ερμιόνης, στο ΓΕΛ Ερμιόνης και στο ΕΠΑΛ Κρανιδίου για ανάληψη υπερωριών.
6. Νάσση Μαρίκα κλΠΕ80 του 1 ου Γυμνασίου Άργους αντί 3 ο και 2 ο Γυμνάσια Άργους, στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους.

Γ. Τροποποιούμε την τοποθέτηση των παρακάτω συναδέλφων ως εξής :

1. Καρίβαλης Ανδρέας κλΠΕ01 αντί του 1 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο 2 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.
2. Κατσίρη Γεωργία κλΠΕ04.01 αντί του 1 ου ΕΠΑΛ Άργους, στο Γυμνάσιο Κουτσοποδίου.
3. Μπακάλη Αριστέα κλΠΕ07 αντί του 2 ου ΓΕΛ Άργους, στο 1 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.

Δ. Τροποποιήθηκε η απόσπαση της παρακάτω συναδέλφου ως εξής :

1. Μοσχονά Ελένη κλΠΕ80 του Γυμνασίου Κρανιδίου αντί του 4 ου Γυμνασίου Άργους, στο 3 ο Γυμνάσιο Άργους.

Ε. Αποσπάστηκαν ύστερα από αίτησή τους μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους 2018-2019 οι παρακάτω συνάδελφοι ως εξής:

1. Μπουμπάρης Νικόλαος κλΠΕ02 του ΓΕΛ Ερμιόνης, στο Γυμνάσιο Δρεπάνου.
2. Τσάμη Μαργαρίτα κλΠΕ02 του Γυμνασίου Δρεπάνου, στο ΓΕΛ Ερμιόνης.
3. Πιπέρος Χρήστος κλΠΕ04.01 του Γυμνασίου Κουτσοποδίου, στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους.

ΣΤ. Διατέθηκαν για τη συμπλήρωση του υποχρεωτικού τους ωραρίου μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους 2018-2019 οι συνάδελφοι ως εξής :


1. Δήμα Αλεξάνδρα κλΠΕ01 του 2 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο 1 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου εξολοκλήρου.
2. Καρίβαλης Ανδρέας κλΠΕ01 του 2 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο 1 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου (6ωρ).
3. Γιαγός Αλέξανδρος κλΠΕ03 του Μουσικού σχολείου, στο 3 ο ΓΕΛ Άργους.
4. Μπουρδούνης Δημήτριος κλΠΕ04.01 του 1 ου ΕΠΑΛ Κρανιδίου, στο Γυμνάσιο Κρανιδίου.
5. Δρούγκας Χρήστος αναπληρωτής κλΠΕ04.02 του ΓΕΛ Κρανιδίου, στο ΓΕΛ Ερμιόνης.
6. Ασπρίδης Δημήτριος αναπληρωτής κλΠΕ04.04 του 3 ου ΓΕΛ Άργους, στο 1 ο ΕΠΑΛ Άργους και στο ΓΕΛ Λυγουριού.
7. Παπαστρατάκος Αριστείδης κλΠΕ04.04 του ΓΕΛ Κρανιδίου, στο ΓΕΛ Ερμιόνης.
8. Σακετοπούλου Δέσποινα κλΠΕ04.04 του 2 ου ΓΕΛ Άργους, στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους (4ωρ) και στο 2 ο Γυμνάσιο Άργους (3ωρ).
9. Γυλτίδου Κυριακούλα κλΠΕ06 του 1 ου ΓΕΛ Ναυπλίου, στο 2 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.
10. Μπακάλη Αριστέα κλΠΕ07 του 1 ου ΓΕΛ Ναυπλίου, στο Γυμνάσιο Αγ.Τριάδας (2ωρ).
11. Γεωργαντέλη Βαρβάρα κλΠΕ08 του 1 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο 1 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.
12. Κώτσιος Βασίλειος κλΠΕ08 του 2 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, στο 1 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.
13. Μπουγιατιώτη Αγγελική κλΠΕ08 του Γυμνασίου Κρανιδίου στο ΓΕΛ Κρανιδίου 2ωρες εκ των οποίων η μία υπερωρία.
14. Καμπόσος Παναγιώτης κλΠΕ11 του Γυμνασίου Αγ.Τριάδας, στο ΓΕΛ Αγ.Τριάδας.
15. Ντεβές Θεόδωρος κλΠΕ11 του 1 ου ΕΠΑΛ Άργους, στο 3 ο ΓΕΛ Άργους.
16. Μηλιώνη Αθανασία κλΠΕ79.01 του Γυμνασίου Λυγουριού, στο Μουσικό σχολείο εξολοκλήρου.
17. Μοσχονά Ελένη κλΠΕ80 του 3 ου Γυμνασίου Άργους, στο 2 ο Γυμνάσιο Άργους και στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους.
18. Διαμαντή Ιωάννα κλΠΕ81 του 1 ου Γυμνασίου Άργους, στο 2 ο ΓΕΛ Άργους.

Με εκτίμηση 

Παντελής Ρουμελιώτης

τηλ 6945756353

Ανακοινώθηκαν οι προσωρινές τοποθετήσεις των συναδέλφων που βρίσκονται στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ Αργολίδας.

Σύμφωνα με αυτή την απόφαση :

Α. Τοποθετήθηκαν σε σχολικές μονάδες μέχρι τη λήξη του σχολικού έτους 2018-2019 οι συνάδελφοι που είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ ως εξής :

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ05
1. Καλλιάνη Αναστασία στο 1 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου.
2. Πανάγου Ελένη στο 2 ο Γυμνάσιο Άργους.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ11
1. Γρηγορίου Ιωάννα στο ΓΕΛ Ερμιόνης.
2. Μανώλης Ιωάννης στο 1 ο Γυμνάσιο Άργους.
3. Μαχαιρίδου Μαρία στο 1 ο Γυμνάσιο Άργους.
4. Μιχαηλίδου Σωτηρία στο 4 ο Γυμνάσιο Άργους.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ86
1. Γιολδάσης Κωνσταντίνος στο 2 ο ΓΕΛ Ναυπλίου.

Β. Τοποθετήθηκαν μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους 2018-2019, οι συνάδελφοι που αποσπάστηκαν από άλλα ΠΥΣΔΕ ως εξής:

1. Βενεκάς Κωνσταντίνος κλΠΕ01 στο ΓΕΛ Ερμιόνης (ΔΔΕ Κορινθίας).
2. Ντεβέ Αγγελική κλΠΕ02 στο 2 ο Γυμνάσιο Ναυπλίου (ΔΔΕ Βοιωτίας).
3. Καχριμάνη Παναγιώτα κλΠΕ02 στο Γυμνάσιο Νέας Κίου (ΔΔΕ Αρκαδίας).
4. Τσιώρου Μαυριά Βιργινία κλΠΕ02 στο Γυμνάσιο Λυγουριού (ΔΔΕ Αρκαδίας).
5. Αντωνόπουλος Νικόλαος κλΠΕ03 στο 1 ο ΓΕΛ Άργους (ΔΔΕ Αρκαδίας).
6. Λαμπίρης Χρήστος κλΠΕ03 στο ΓΕΛ Κρανιδίου (ΔΔΕ Πειραιά).
7. Μπερμπατιώτης Γεώργιος κλΠΕ03 στο Γυμνάσιο Λυγουριού (ΔΔΕ Κορινθίας).
8. Κατσίρη Γεωργία κλΠΕ04.01 στο1ο ΕΠΑΛ Άργους(ΔΔΕ Κορινθίας).
9. Σχοινοχωρίτης Πέτρος κλΠΕ04.02 στο Γυμνάσιο Ερμιόνης (ΔΔΕ Λακωνίας).
10. Μαρούση Βασιλική κλΠΕ81 στο Γυμνάσιο Αγ.Τριάδας (ΔΔΕ Κορινθίας).
11. Καρέτσος Σωτήριος κλΠΕ83 στο 1 ο ΕΠΑΛ Ναυπλίου (Β΄Θεσσαλονίκης).
12. Καραχάλιου Μιχαηλία κλΠΕ86 στο Γυμνάσιο Αγ.Τριάδας (ΔΔΕ Αρκαδίας).

13. Μήτσουλας Ιωσήφ κλΠΕ86 στο ΓΕΛ Αγ.Τριάδας (ΔΔΕ Αρκαδίας).
14. Συμεωνίδου Ζωή κλΠΕ86 στο 1 ο ΕΠΑΛ Κρανιδίου (ΔΔΕ Δυτ.Αττικής).

Την Παρασκευή 7/9/2018 πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του ΠΥΣΔΕ Αργολίδας η κοινή συνεδρίαση των ΠΥΣΔΕ – ΠΥΣΠΕ Αργολίδας και αποφασίστηκαν τα εξής :

Α . Η  εξολοκλήρου διάθεση στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας για την κάλυψη των αναγκών της σε εκπαιδευτικό προσωπικό μέχρι τη λήξη μαθημάτων διδακτικού έτους 2018- 2019 των παρακάτω συναδέλφων ως εξής :

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ06
1) Τότσικα Μαρία του 2 ου Γυμνασίου Ναυπλίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ07
1) Σπανού Μαρία του Γυμνασίου Αγ.Τριάδας.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ11
1. Γκάτζιου Δήμητρα του Γυμνασίου Λυγουριού.
2. Γκιόκα Παναγιώτα του Γυμνασίου Κρανιδίου.
3. Γκουντάρας Ιωάννης του ΕΠΑΛ Κρανιδίου.
4. Δημητριάδου Μαρία του εσπερινού ΓΕΛ Ναυπλίου.
5. Καραμούντζος Δημήτριος του 1 ου Γυμνασίου Άργους.
6. Κατσαρού Δέσποινα του 1 ου Γυμνασίου Ναυπλίου.
7. Ρούσσου Σοφία του 2 ου Γυμνασίου Άργους.
8. Σκλήρη Παναγιώτα του 3 ου Γυμνασίου Άργους.
9. Σουϊτλόγλου Σταύρος του 2 ου Γυμνασίου Ναυπλίου.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ86
1. Καραχάλιου Μιχαηλία του Γυμνασίου Αγ.Τριάδας.
2. Μαραγκός Παναγιώτης του εσπερινού ΓΕΛ Ναυπλίου.
3. Μήτσουλας Ιωσήφ του Γυμνασίου Κρανιδίου.

Β. Η διάθεση στην Αθμια για συμπλήρωση ωραρίου
και για την κάλυψη των αναγκών της μέχρι τη λήξη των μαθημάτων διδακτικού έτους 2018- 2019 των παρακάτω συναδέλφων ως εξής:

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ05
1. Δημητρίου Αικατερίνη του 2 ου Γυμνασίου Άργους, για οκτώ (08) ώρες/ εβδομάδα.
2. Καχριμάνη Βασιλική του 3 ου Γυμνασίου Άργους, για τέσσερις (04) ώρες/ εβδομάδα.
3. Μπλάτσου Σοφία του Γυμνασίου Κουτσοποδίου για οκτώ (08) ώρες/ εβδομάδα.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ06
1. Αντωνιάδου Παρασκευή του Γυμνασίου Αγ.Τριάδας, για οκτώ (08) ώρες/εβδομάδα.2. Δημητρακάκη Σαραντω του 1 ου Γυμνασίου Ναυπλίου, για δέκα (10) ώρες/εβδομάδα.
3. Κουγιουμτζή Άρτεμις του ΓΕΛ Ερμιόνης για δεκαπέντε (15) ώρες/ εβδομάδα.
4. Νικολόπουλος Δημήτριος του Γυμνασίου Κουτσοποδίου, για τέσσερις ώρες/εβδομάδα.
5. Πιπέρου Μαρία του 2 ου ΓΕΛ Άργους, για δεκατέσσερις (14) ώρες/ εβδομάδα.
6. Φλεβάρη Αναστασία του 1 ου ΕΠΑΛ Κρανιδίου, για έξι (06) ώρες/εβδομάδα.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ07
1. Σουρουλάγκου Ευδοξία του 2 ου Γυμνασίου Άργους για τέσσερις (04) ώρες/εβδομάδα.
2. Στεφάνου Νικόλαος Γυμνασίου Λυγουριού, για τέσσερις ώρες/εβδομάδα.
3. Τουγιαννίδου Σοφία του Γυμνασίου Κρανιδίου, γφια τέσσερις (04) ώρες/εβδομάδα.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ11
1. Καμπόσος Παναγιώτης του Γυμνασίου Αγ.Τριάδας, για οκτώ (08) ώρες/εβδομάδα.
2. Παπαδοπούλου Δέσποινα του Γυμνασίου Κρανιδίου, για δώδεκα (12) ώρες/ εβδομάδα.
3. Χατζηαναστασιάδης Περικλής του ΓΕΛ Ερμιόνης, για δεκατρείς ώρες/εβδομάδα.

ΚΛΑΔΟΣ ΠΕ86
1) Τότσικας Παναγιώτης του 1 ου ΕΠΑΛ Άργους, για οκτώ (08) ώρες/ εβδομάδα.