Home Archive by category ΑΔΕΔΥ

ΑΔΕΔΥ

Την Τετάρτη 13/11/2019 θα διεξαχθούν οι εκλογές για την ανάδειξη του νέου ΔΣ της ΕΛΜΕ Αργολίδας και των αντιπροσώπων για το νεοσύστατο Νομαρχιακό Τμήμα της ΑΔΕΔΥ Αργολίδας.

Για την διεξαγωγή της εκλογικής διαδικασίας έχουν οριστεί δύο εκλογικά τμήματα  : 

Α)  2ο Γυμνάσιο Ναυπλίου 9:00 – 17:00

Β) Γυμνάσιο Κρανιδίου 9:00 – 16:00

Υποψηφιότητες

Α. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ
ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΕΛΜΕ

Ι ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

(Το ψηφοδέλτιο που στηρίζει το ΠΑΜΕ)

  1. ΑΓΓΕΛΑΙΝΑ ΠΑΤΡΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

  2. ΑΛHΜΠΕΡΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

  3. ΚΟΝΔΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

  4. ΚΟΡΟΜΠΟΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

  1. ΚΟΣΣΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

  2. ΜΕΚΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΝΙΚΗΤΑ

  3. ΠΑΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

  4. ΣΟΥΡΟΥΛΑΓΚΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ

ΙΙ. ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΟΧΘΗ – ΟΜΑΔΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

  1. ΓΑΛΑΝΗ ΣΟΦΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

  2. ΓΑΛΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΟΥ

  3. ΚΑΠΖΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

  4. ΚΟΥΜΑΔΩΡΑΚΗ ΒΕΡΟΝΙΚΗ του ΟΔΥΣΣΕΑ

  5. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

  1. ΠΕΠΠΑ ΕΥΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

  2. ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

  3. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Ε.Ε

ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΟΥΛΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

 

IΙΙ. Δ.Α.Κ.Ε. – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

  1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

  2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

  3. ΔΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΗΛΙΑ

  4. ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗ ΑΡΤΕΜΙΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ

  5. ΚΡΕΜΥΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

  1. ΜΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ

  2. ΜΑΤΣΙΜΑΝΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

  3. ΠΙΠΕΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

  4. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

Ε.Ε

ΣΚΟΥΦΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

IV. ΠΑ.Σ.Κ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ – Π.Ε.Κ.

  1. ΚΟΪΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

  2. ΛΕΚΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Ε.Ε

ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Β. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΑΔΕΔΥ

Ι ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

(Το ψηφοδέλτιο που στηρίζει το ΠΑΜΕ)

  1. ΑΛHΜΠΕΡΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

  2. ΚΟΝΔΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

  3. ΚΟΡΟΜΠΟΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

       4. ΚΟΣΣΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

  1. ΜΕΚΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΝΙΚΗΤΑ

  2. ΠΑΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

  3. ΣΟΥΡΟΥΛΑΓΚΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ

ΙΙ. ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΟΧΘΗ – ΟΜΑΔΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

  1. ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΟΥΛΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

  2. ΓΑΛΑΝΗ ΣΟΦΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  3. ΓΑΛΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΟΥ

  4. ΚΑΠΖΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

  5. ΚΟΥΜΑΔΩΡΑΚΗ ΒΕΡΟΝΙΚΗ του ΟΔΥΣΣΕΑ

  6. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

  1. ΠΕΠΠΑ ΕΥΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

  2. ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

  3. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

 

 

 

IΙΙ. Δ.Α.Κ.Ε. – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

  1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

  2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

  3. ΔΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΗΛΙΑ

  4. ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗ ΑΡΤΕΜΙΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ

  5. ΚΡΕΜΥΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

  1. ΜΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ

  2. ΜΑΤΣΙΜΑΝΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

  3. ΠΙΠΕΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

  4. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

​Καλή επιτυχία σε όλους/ες τους/τις υποψήφιους /ες,

Παντελής Ρουμελιώτης

Υποψήφιος με το ψηφοδέλτιο της ΔΑΚΕ 

Πραγματοποιήθηκε στις 18 Απριλίου 2019, σύσκεψη των Πρωτοβάθμιων Σωματείων της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. Αργολίδας, με στόχο την επανασυγκρότηση του Νομαρχιακού Τμήματος. Παράλληλα έγινε ενημέρωση για όλες τις τρέχουσες εξελίξεις στα θέματα των δημοσίων υπαλλήλων (ασφαλιστικό, 13ος – 14ος μισθός, ανθυγιεινό επίδομα, προσλήψεις, αξιολόγηση κ.λ.π.)

Από την Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ., παραβρέθηκαν ο Αντιπρόεδρος και Υπεύθυνος Νομαρχιακών Τμημάτων Δημήτρης Μπράτης και το μέλος Σπύρος Μαρίνης.

Στη σύσκεψη πήραν μέρος πάνω από 25 συνάδελφοι, μέλη των Δ.Σ., που εκπροσωπούσαν  τα παρακάτω σωματεία:

  1. Σύλλογος Εκπαιδευτικών Π.Ε. Αργολίδας
  2. ΕΛΜΕ Αργολίδας
  3. Σύλλογος Νοσοκομείου Άργους
  4. Σύλλογος Νοσοκομείου Ναυπλίου
  5. Σύλλογος Δικαστικών Υπαλλήλων
  6. Σύλλογος Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Αργολίδας (Σ.Υ.Π.Ε.Α.)
  7. Σύλλογος Εξωτερικών Φρουρών
  8. Ένωση Υπαλλήλων Πυροσβεστικού Σώματος

Ύστερα από διεξοδική συζήτηση που έγινε, αποφασίστηκε να συγκροτηθεί προσωρινή Γραμματεία, όπως ορίζει ο κανονισμός λειτουργίας των Νομαρχιακών Τμημάτων της Α.Δ.Ε.Δ.Υ., με μοναδικό στόχο τη διεξαγωγή αρχαιρεσιών, μέσα σε διάστημα 6 μηνών, για την ανάδειξη νέας διοίκησης.

Η προσωρινή Γραμματεία που ορίστηκε, έχει ως εξής:

1.Αντωνόπουλος ΠαύλοςΠρόεδροςΕΛΜΕ Αργολίδας
2.Ζήση ΚωνσταντίναΑναπληρωτής ΠρόεδροςΣωματείο Εργαζομένων Νοσοκομείου Άργους
3.Ντέμος ΑντώνηςΓραμματέαςΣ.Ε.Π.Ε. Αργολίδας
4.Διαλιάτσης ΝικόλαοςΥπεύθυνος ΟργανωτικούΣ.Ε.Π.Ε. Αργολίδας
5.Λύκος ΓιάννηςΥπεύθυνος ΟικονομικούΣωματείο Εξωτερικής Φρουράς Δικαστικής Φυλακής Ναυπλίου
6.Λαφατζής ΒαγγέληςΜέλοςΈνωση Υπαλλήλων Πυροσβεστικού Σώματος
7.Παρασκευουλάκος ΣωτήριοςΜέλοςΣ.Υ.Π.Ε.Α.
8.Σαλεσιώτου ΒασιλικήΜέλοςΣωματείο Εργαζομένων Νοσοκομείου Ναυπλίου
9.Τσιριγώτης ΔημήτρηςΜέλοςΣωματείο Δικαστικών Υπαλλήλων

Αναπληρωματικά μέλη:

1.Βασιλάκου Μαρία Ένωση Υπαλλήλων Πυροσβεστικού Σώματος
2.Κουστένη ΜαρίαΣωματείο Εργαζομένων Νοσοκομείου Άργους
3.Μανώλη ΆνναΣωματείο Εργαζομένων Νοσοκομείου Ναυπλίου
4.Μπόμπολης ΝικόλαοςΣ.Υ.Π.Ε.Α.
5.Μποζιονέλος ΣπύροςΣ.Ε.Π.Ε. Αργολίδας
6.Σοφού ΕλένηΣωματείο Δικαστικών Υπαλλήλων

 

Ο Αντιπρόεδρος και
Υπ. Νομαρχιακών Τμημάτων

Δημήτρης Μπράτης

2019.04.19-Επιστολή-Συγκρότηση-Ν.Τ.-ΑΔΕΔΥ-Αργολίδας